Elleores Hjemmeside

NAVN

TITEL Hidtidig

Udn.År

UDNÆVNES 2014 TIL:

Kong Leo III

GeneralFeltinspecteur

 

IU (Ikke Udnævnelse)

Dronning Carina

Underbartskærer

   

 

OFFICERER OG INSTRUCTEURS

   

SC Claus de la Porte

GeneralVagtMester/Skolechef 7.3

2011

TBA

VSC Niels Bølling

OberstVagtmester/ViceSkolechef 8.1

2011

TBA

Lars Falk, Cts

General???

N/A

IU

Ole Stjernø, Cts

GeneralFeltintendant 7.3

2006

IU (Ikke Udnævnelse)

Kristian Hofgaard, Spc

GeneralRitmester 7.3

2003

IU (Ikke Udnævnelse)

Jesper Kamp Nielsen, Spc

GeneralKrigscommissairLieutenant 7.4

2005

GeneralQuartermester 7:3

André West, Spc

Generalvagtmesterlieutenant 7.4

2007

GeneralVagtmester 7:3

Henrik de Gautier, Cts

Generalvagtmester 7.3

N/A

IU (Ikke Udnævnelse)

Peter Kamp Nielsen, Cts

Generalkrigscommissaire 7.2

2003

IU (Ikke Udnævnelse)

Annette Nærum

GeneralKrigsComm.Lieutenant 7.4

2011

IU (Ikke Udnævnelse)

Torben Hammelev

OberstFeltObrist 8.1

2012

IU Kan forfremmes i '16

Walter Barnett

OberstDrillmester 8.1

2009

FørsteDrillmester 7:4

Thomas Brüggemann

ViceNatkrigsMester 9.2

2013

NatkrigsMester 9:1

Suzy West

ViceFeltObrist 10

2013

ViceFeldttøymester 9:2

Kasper Adolph

ViceLandKrigsCommissaire 10

2012

Landkrigscommissaire 9:2

Sidsel Pi Andersen

ViceIntendant 10 (skylder 3 tak bronze)

2012

ViceQuartermester 9:2

Sofie Drewsen de la Porte

Sec/TerzMajor 12

2013

Secondmajor 11

Frederikke Rose Holm

Terz Major 12

2013

Underkrudtmester 11

Amanda Bech Skinnerup Nissen

TerzMajor 12

2013

Underkuglemester 11

Rasmus Andersen

SeniorOverOverOverlevelsesofficiant 13

2013

Patruljechef 12

Frans Ulrik Bølling

QuartMajor 13

2013

Terzmajor 12

Alexander Kamp Nielsen

Overofficiant 14

2010

CrudtCaptain 13

Flemming Lund

Landcadet 17:1

2012

CrudtConstabel 16

 

 

 

 

CADETTER

     

JÆGERSEKTION

Udævnelse 2013

 

Udnævnelse 2014

Asger Senbergs

Terzquartermester 15

2010

OverCAnonOfficiant 14

Andreas Borgaard

Landcadet 17:1?

?

Landcadet!?

Emma Hoppe

Frk.

0

Landcadet 17:1

Martin Brüggemann

Hr.

0

Landcadet 17:1

       

PATRULJESEKTION

     

Frederik Jaquet

OverlevelsesOfficiant 15

2013

OverdetonationsOfficiant 14

Kristian West

DetonationsControlleur 15

2013

OverProjektilOFficiant 14

Mathilde N. Jensen

UnderOfficiant 16

2013

Overlevelsesofficiant 15

Emil Jaquet, Micro

UnderCadet af 2. grad

2013

Undercadet af 1. grad

Christine Barnett

CrudtConstabel 16

2011

BayonetOfficiant 15

       

SANITETSSEKTION

     

Carl Christian Holm

CrudtConstabel 16

2013

DetonationsControlleur

Marcus Mikkelsen

CrudtConstabel 16

2013

OverCrudtConstabel 15

August Kisling

Hr.

0

LandCadet 17:1

Mathilde Liv Lundgaard

Frk.

0

LandCadet 17:1

       

FORTJENSTMEDALJEN 2013

2013 tildeles

   

2014 Skolechephen

Kong Leo IIIs fortjensttegn, Bronze af 1 grad, for lang og tro tjeneste

2013 ikke tildelt

     

2012 Johanne W-A

     

2011 Ikke Tildelt

     

2010 Torben Hammelev

     

2009 Annette Nærum

     
       

DELTAGERMEDALJER 2014

   

Emma Hoppe

     

Martin Brüggemann

     

August Kisling

     

Mathilde Liv Lundgaard

     
       

Årets kadetter 2008-13 Guldstjerner

   

Mathilde Nellemann. Jensen

Årets Cadet 2014

   

Amanda 'BS' Nissen

Årets Cadet 2013

   

Marcus Mikkelsen

Årets cadet 2012

   

Michael DePaus

Årets Cadet 2011

   

Mette Hoffgaard

Årets Kadet 2010

   

Bolette Winnerskiold Galdbæk

Årets Kadet 2009

   

Frederik Steiner

Årets Kadet 2008

   
       

REFERENT TIL ELLEBLAD

 

   

Martin Brüggemann

     
         

 

© 2014 Copyright. All rights reserved: www@elleore.dk

Hjemmeside fra e-hjemmeside.dk